Smart Cloud pro generaci J a H

 

Aquarea Smart Cloud a Aquarea Service Cloud jsou aplikace pro vzdálené ovládání tepelného čerpadla Panasonic Aquarea generace J a H (tepelná čerpadla vyrobená cca od poloviny roku 2016). Zatímco Smart Cloud slouží pro ovládání zařízení koncovými uživateli, Service Cloud je rozšíření služby určeno pro instalační firmy a odborníky, kteří mohou v rámci svých služeb poskytovat zákazníkům  vzdálenou kontrolu správného fungování, kompletní vzdálený servis zařízení, předcházet problémům a případně je i vzdáleně řešit bet nutnosti výjezdu do terénu.

 

Aplikace Smart Cloud - pro uživatele

vzdálené rozhraní pro zapínání/vypínání zařízení a nastavení teplot a provozních režimů

nastavení týdenního časovače pro všechny důležité funkce zařízení

monitorování spotřeby energie

 

Aplikace Service Cloud – vzdálený přístup pro servisní firmu (jen pro tepelná čerpadla Aquarea)

podrobné sledování většiny parametrů v grafech s historií posledních 7 dní

detailní nastavení většiny servisních parametrů

chybové hlášení do mailu pro servisní firmu

 

Jak získat vzdálený přístup k ovládání tepelného čerpadla?

K tepelnému čerpadlu je potřeba dokoupit jako příslušenství rozhraní pro Smart Cloud CZ-TAW1. Připojit ho přes WIFI, nebo LAN kabel k Internetu a propojit tak tepelné čerpadlo se serverem Panasonic Smart Cloud. Na PC, tabletu, nebo mobilním telefonu se přihlásit přes aplikaci v internetovém prohlížeči k Serveru Panasonic Smart Cloud a vytvořit si zde osobní uživatelský účet. Poté v aplikaci přiřadit tepelné čerpalo a je hotovo.

K jednomu uživatelskému účtu může být přiřazeno více zařízení v různých lokalitách a to jak tepelná čerpadla, tak klimatizace Panasonic. Můžete pak ovládat z jedné aplikace svoje zařízení doma, v práci, na chatě apod…

Uživatel s aktivovanou službou Smart Cloud může dát oprávnění pro přístup k zařízení i pro servisní firmu. Ta používá jinou aplikaci než uživatel. Kromě uživatelského rozhraní v aplikaci „vidí“ i svoje servisní rozhraní, kde má možnost vzdáleně přenastavit téměř všechny parametry. V případě závady na tepelném čerpadle dostane informaci e-mailem o poruše hned při jejím výskytu. Servisní firma tak získá poměrně mocný nástroj na řešení menších ale i závažnějších problémů a to bez nutnosti výjezdu k zařízení. Service Cloud funguje jen pro tepelná čerpadla. Pro klimatizace není zatím k dispozici.

 

 

Podrobné informace o připojení zařízení ke vzdálené kontrole Smart Cloud a Service Cloud naleznete ZDE >>>