Tepelná čerpadla vzduch-voda Panasonic AQUAREA mají vysokou energetickou účinnost a jsou navržena pro vytápění moderních domácností, pro nové i starší rodinné domy, pro kanceláře a jiné komerční prostory, velké výrobní haly, menší haly i například autodílny.

Tepelná čerpadla vzduch-voda rostou na popularitě díky svojí příznivé ceně a poměru cena/výkon. Jsou rok od roku zdokonalovány tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků a to zejména při nízkých venkovních teplotách. Tepelná čerpadla vzduch-voda vytváří teplo a produkují teplou vodu jednoduchým, levným a ekologicky přívětivým způsobem fungujícím na principu přesunu tepla místo jeho vytváření. Princip fungování spočívá ve využití vzduchu jako obnovitelného a bezplatného zdroje tepla. Tento typ čerpadel zachytává teplo ze vzduchu a předává ho na výměník naplněný chladivem. Zachycené teplo je dále přeneseno do vody, která je po té připravena k použití v topném systému a pro zajištění veškerých domácích potřeb na teplou užitkovou vodu. Podrobnější popis, jak tepelné čerpadlo funguje, nalezneze ZDE.

 

            

Tepelné čerpadlo PANASONIC Aquarea nabízí až 80 % úspory výdajů za topení oproti elektrickým či plynovým kotlům.

Aby bylo tepelné čerpadlo opravdu úsporné, je potřeba ho správně navrhnout a sladit s Vaší topnou soustavou a zregulovat tak, aby úsporně topilo po celou topnou sezónu. Pokud chcete mít ve svém domě opravdu moderní, úsporné a ekologické vytápění s tepelným čerpadlem, ponechte vždy jeho výběr na zkušeném odborníkovi.

 

Rádi Vám s výběrem pomůžeme, stačí jen vyplnit poptávkový formulář >>>

Aktuální katalogy a ceník tepelných čerpadel Panasonic ke stažení v PDF >>>

 

 

     

      Tepelná čerpadla generace J.

Nová generace tepelných čerpadel vzduch - voda Panasonic Aquarea. Generace J již funguje s chladivem R32, což vylepšuje některé jejich výkonnostní parametry. Drobné změny jsou oproti předchozí generaci H i ve vnitřním uspořádání zařízení.

  

 

   

     Komerční nádrže Panasonic PRO-HT pro připojení k PACi.

Panasonic uvedl na trh nový typ komerčních nádrží pro chlazení, topení a ohřev TUV. Vysokoteplotní nádrže jsou určeny pro komerční použití a kombinaci s kondenzačními jednotkami PACi.

 

 

 

Vodní systémy ECOi - W. Nový systém pro ohřev vody a chlazení

V roce 2019 společnost Panasonic ve spolupráci se Systemair uvedla na trh nový systém pro průmyslové chlazení / ohřev vody s velkým výkonem. Jená se o vysoce efektivní a ekologická průmyslová tepelná čerpadla/chillery s jednoduchým a uživatelsky přívětivým dálkovým ovládáním Smart Cloud.

 

 

Program Ministerstva životního prostředí s cílem zlepšení kvality ovzduší v ČR

Jedná se o dotace na výměnu starého kotle na tuhá paliva za efektivní ekologicky šetrné zdroje vytápění v rodinných a bytových domech. Proč tedy nevyužít dotačního programu Kotlíkové dotace či Nové zelené úsporám a nepořídit si tepelné čerpadlo za ještě výhodnější cenu?

 

Zvláštní kategorie tepelných čerpadel: Panasonic Heatcharge

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace, ale tento model vybočuje z řady: nejedná se o klimatizace, nýbrž opravdu o tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch, které je určené pro vytápění. Technologie Heatcharge nemá na českém trhu obdoby a nabízí ji v současnosti pouze Panasonic.

 

 

 

Vzdálené ovládání tepelných čerpadel: Aquarea Smart Cloud

Dálkové řízení tepelných čerpadel umožňuje provádět úplnou vzdálenou kontrolu a správu systému Aquarea. To vše jednoduše na dálku, bez nutnosti přítomnosti u zařízení!

 

 

 

Povinné kontroly těsnosti tepelných chladivových okruhů

Kdo a v jakém případě je povinen provádět kontrolu chladivových okruhů tepelných čerpadel? V tomto článku uvádíme základní informace a přehled, kterých klimatizací a tepelných čerpadel značky PANASONIC se kontrola týká.

 

Jak tepelné čerpadlo vzduch-vzduch funguje?

Obecně tvrdit, že tepelná čerpadla jsou úsporná zařízení sloužící k získávání tepla z okolních obnovitelných zdrojů (vzduchu, země nebo vody). V principu tepelná čerpadla pro svůj provoz potřebují přivést méně elektrické energie, než je kolik energie získají z venkovního z prostředí.

 

 

Každé tepelné čerpadlo má dva výměníky – studený (výparník) a teplý (kondenzátor). Studený výparník je ohříván okolním prostředím, například procházejícím venkovním vzduchem. Pokud je výparník dostatečně studený, může na sebe vázat teplo třeba i z venkovního vzduchu s teplotou pod bodem mrazu. Na teplém kondenzátoru se předává teplo topné vodě. Aby tepelné čerpadlo mohlo fungovat, musíme k oběma výměníkům přidat kompresor, expanzní ventil, vše propojit potrubím a naplnit chladivem. Kompresor pak v hermeticky uzavřeném chladivovém okruhu stlačuje chladivo na vysoký tlak a teplotu okolo 70 °C. Žene ho přes kondenzátor do expanzního ventilu odkud je nastřikováno do výparníku. Zde ztrácí tlak a teplotu a výparník je tak ochlazován.

Venkovní vzduch sám o sobě má nízkou teplotu. Jeho teplota je ale dostatečná na to, aby ohřála velmi studený výparník. Pomocí chladivového okruhu je takto získané teplo přečerpáno na vyšší teplotu dostatečnou k tomu, aby skrze stěny kondenzátoru mohlo být získané teplo předáno topné vodě. Získané teplo je tedy zdarma. Je ale potřeba dodat energii, obvykle elektrickou, na pohon kompresoru.

Běžné tepelné čerpadlo dokáže vodu ohřát až na 55 °C. Je ale jasné, že s tepelným čerpadlem je potřeba topit na nízkou teplotu topné vody, aby bylo dosaženo nejlepšího topného faktoru. Ideální je spojení s nízkoteplotní topnou soustavou, jako je podlahové vytápění, stěnové topení, nebo alespoň dostatečně velké radiátory. Dobrou zprávou je, že topné soustavy ve starších domech po zateplení většinou vyhoví pro topení s tepelným čerpadlem.

 

Jak se určuje účinnost a míra úspory u tepelného čerpadla?

V případě tepelného čerpadla nemluvíme o účinnosti, ale o topném faktoru, který se označuje zkratkou COP. Jedná se o údaj, který přímo souvisí s úsporou. COP znamená poměr energie získané na výstupu tepelného čerpadlaenergie přivedené do kompresoru. Čím je toto číslo vyšší, tím je tepelné čerpadlo kvalitnější a tím bude i vyšší úspora na energiích.

 

 

Je ale třeba ještě vědět, za jakých podmínek se COP tepelného čerpadla uvádí. COP se zhoršuje s klesající teplotou venkovního vzduchu a se stoupající teplotou topné vody. To stejné platí i o výkonu tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo s výkonem 9kW a COP 4,75 při podmínkách A7/W35 (teplota venkovního vzduch +7 °C a teplota topné vody 35 °C) bude mít při A-15/W45 Výkon cca 6kW a COP 2.

 

 

Tepelná čerpadla od A do Z: slovník pojmů týkajících se tepelných čerpadel Panasonic Aquarea

Zde najdete objasnění pojmů, jako jsou například kondenzát, teplotní čidlo, SCOP, expanzní ventil, výparník,…

 

CHILLERY 

Řada jednotek ECOi-W (průmyslová tepelná čerpadla) nabízí řešení chlazení a vytápění velkých komerčních prostor (hotely, kancelářské budovy) a průmyslových objektů. Chillery se dodávají buď ve variantě pro topení i chlazení (tepelné čerpadlo), nebo ve variantě jen pro chlazení.

ECOi-W

Jednotky pro chlazení i topení ( tepelné čerpadlo ) >>>
Chladicí jednotky ( tepelné čerpadlo - jen chlazení ) >>>

Obrázek: Přehled a srovnání velikostí, výkonů a účinnosti (SEER, SCOP) jednotek ECOi-W.

 

K tepelným čerpadlům (venkovním jednotkám) lze pro vytápění i chlazení připojit fancoily (vnitřní jednotky), a to kanálové fancoily pro skrytou instalaci, nástěnné a kazetové fancoily, podstropní a podlahové. Přehled fancoilů Panasonic pro připojení k chillerům najdete ZDE >>>

Jednotky pro chlazení i topení ( tepelné čerpadlo

PDF ceník Přehled jednotek pro chlazení i topení >>>

ECOi-W 20 až 40

Třífázové tepelné čerpadlo s výkony od 20 do 40 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 20-40 kW>>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VÝKON TOPENÍ (kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-020CWNB

19,4 19,5 NE 400

U-020CWBS

ANO

U-025CWNB

25,3 26,9 NE 400

U-025CWBS

ANO

U-030CWNB

26,9 29,7 NE 400

U-030CWBS

ANO

U-035CWNB

35,8 37,3 NE 400

U-035CWBS

ANO

U-040CWNB

37,4  41,6 NE 400

U-040CWBS

ANO


ECOi-W 45 až 75

Třífázové tepelné čerpadlo s výkony od 45 do 75 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi 45-75 kW >>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VÝKON TOPENÍ (kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-045CWNB

46,8 48,5 NE 400

U-045CWBM

ANO

U-055CWNB

53,3 58,2 NE 400

U-055CWBM

ANO

U-065CWNB

65,8 67,2 NE 400

U-065CWBM

ANO

U-075CWNB

71,6 75,9 NE 400

U-075CWBM

ANO


ECOi-W 90 až 125

Třífázové tepelné čerpadlo s výkony od 90 do 125 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 90-125 kW>>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VÝKON TOPENÍ (kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-090CWNB

91,4 88,1 NE 400

U-090CWBM

ANO

U-105CWNB

106,2 101,0 NE 400

U-105CWBM

ANO

U-125CWNB

121,9 119,1 NE 400

U-125CWBM

ANO


ECOi-W 140 až 210

Třífázové tepelné čerpadlo s výkony od 140 do 210 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 4 kompresory a 2 chladícími okruhy a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 140-210 kW>>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VÝKON TOPENÍ (kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-140CWNB

125,4 143,7 NE 400

U-140CWBL

ANO

U-150CWNB

137,6 153,7 NE 400

U-150CWBL

ANO

U-170CWNB

150,9 170,1 NE 400

U-170CWBL

ANO

U-190CWNB

175,8 194,9 NE 400

U-190CWBL

ANO

U-210CWNB

195,4  217,6 NE 400

U-210CWBL

ANO


 

Chladicí jednotky ( tepelné čerpadlo - jen chlazení )

PDF ceník Chladicí jednotky (tepelné čerpadlo - jen chlazení) >>>

ECOi-W 20 až 40

Třífázové tepelné čerpadlo pro chlazení (neumí vytápět) s výkony od 20 do 40 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 20-40 kW jen chlazení >>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-020CVNB

19,3 NE 400

U-020CVBS

ANO

U-025CVNB

24,7 NE 400

U-025CVBS

ANO

U-030CVNB

27,1 NE 400

U-030CVBS

ANO

U-035CVNB

38,2 NE 400

U-035CVBS

ANO

U-040CVNB

40,9  NE 400

U-040CVBS

ANO

 

ECOi-W 45 až 75

Třífázové tepelné čerpadlo pro chlazení (neumí vytápět) s výkony od 45 do 75kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 45-75 kW jen chlazení >>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-045CVNB

49,8 NE 400

U-045CVBM

ANO

U-055CVNB

56,9 NE 400

U-055CVBM

ANO

U-065CVNB

69,7 NE 400

U-065CVBM

ANO

U-075CVNB

75,8 NE 400

U-075CVBM

ANO

 

ECOi-W 90 až 125

Třífázové tepelné čerpadlo pro chlazení (neumí vytápět) s výkony od 90 do 125 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 2 kompresory a funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ACOi-W 90-125 kW jen chlazení >>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-090CVNB

97,0 NE 400

U-090CVBM

ANO

U-105CVNB

112,7 NE 400

U-105CVBM

ANO

U-125CVNB

129,8 NE 400

U-125CVBM

ANO

  

ECOi-W 140 až 210

Třífázové tepelné čerpadlo pro chlazení (neumí vytápět) s výkony od 140 do 210 kW pro chlazení i topení. Jednotka je vybavena 4 kompresory a dvěma chladícími okruhy. Funguje s chladivem R410A, dodává se ve variantě s vyrovnávací nádrží, nebo bez.

PDF ceník Katalogový list modelů ECOi-W 140-210 jen chlazení >>>

NÁZEV SADY VÝKON CHLAZENÍ(kW) VYROVNÁVACÍ NÁDRŽ (kW) NAPÁJENÍ (V)
 3 f

U-020CVNB

134,0 NE 400

U-020CVBL

ANO

U-025CVNB

147,0 NE 400

U-025CVBL

ANO

U-030CVNB

161,2 NE 400

U-030CVBL

ANO

U-035CVNB

187,8 NE 400

U-035CVBL

ANO

U-040CVNB

208,8 NE 400

U-040CWBL

ANO