Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vzduch-voda vytváří teplo a produkují teplou vodu jednoduchým, levným a ekologicky přívětivým způsobem fungujícím na principu přesunu tepla namísto jeho vytváření. Princip fungování spočívá ve využití vzduchu jakožto obnovitelného a bezplatného zdroje energie, k topení nebo chlazení domácností a k ohřevu užitkové vody. Modely značky Panasonic Aquarea jsou ideálním řešením pro nové i starší rodinné domy a v komerční objekty. Tato tepelná čerpadla dosahují výkonu 3 až 16 kW a jsou nákladově efektivní a ekologicky přívětivá. Velké energetické úspory je dosaženo díky jeho neuvěřitelné efektivitě i při - 20°C.  Díky novým regulacím AquareaManager je možné propojení více čerpadel do kaskády a dosažení větších výkonů pro potřeby vytápění komerčních objektů, hotelů, obytých domů apod. Pomocí regulace IntesisHome máte zajištěnou kompletní vzdálenou správu. Tepelná čerpadla jsou k dispozici v provedení MONOBLOC i v děleném provedení SPLIT a nově také s vnitřními jednotkami All in One  

 

        Tepelná čerpadla Panasonic                     Nádrže TUV Panasonic

 

Aktuálně probíhá program Ministersta životního prostředí DOTACE pro zdroje tepla, jejímž cílem je zlepšení kvality ovzduší v ČR. Jedná se o výměnu starého kotle na tuhá paliva za efektivní ekologicky šetrné zdroje v rodinných a bytových domech. Proč tedy nevyužít dotačního programu Kotlíkové dotace či Nové zelené úsporám a nepořídit si tepelné čerpodlo za ještě výhodnější cenu?

Jak tepelné čerpadlo funguje? >>>

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vzduch-voda dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení.

Tepelné čerpadlo Panasonic AQUAREA generace H  s novým hydroboxem a dotykovým ovladačem >>>>

 

 

PDF ceník Odkaz na aktuální katalog a ceník tepelných čerpadel Panasonic ke stažení v PDF >>>odkaz na katalogy a ceníky

PDF ceník Rychlý přehled sortimentu tepelných čerpadel Aquarea >>>

PDF ceník Leták s popisem tepelných čerpadel Panasonic 2017 >>>

PDF ceník Vysvětlení použitých symbolů v katalogových listech >>>

PDF ceník Výkonové tabulky tepelných čerpadel >>>

PDF ceník Rozměry vnitřních a venkovních jednotek tepelného čerpadla >>>

 

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

DĚLENÝ SYSTÉM SPLIT s venkovní jednotkou a vnitřním HYDROBOXEM

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU). Tato čerpadla se dodávají v systému High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty a systém Aquarea HT je ideální pro modernizace domů se stávajícími radiátory.

Číst dál: Tepelná čerpadla Panasonic AQUAREA Split

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

DĚLENÝ SYSTÉM ALL IN ONE s venkovní jednotkou a vnitřním HYDROBOXEM s nádrží TUV

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení ALL IN ONE pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU), který je spojen s 185 litrovou nádrží na teplou užitkovou vodu. Celé řešení je prostorově velmi nenáročné. Tyto jednotky jsou ideální pro instalace s omezeným místem a hodí se tedy do rodinných domů nebo domácností, které nedisponují technickou místností.  Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP s nominálním vytápěcím výkonem i při extrémních teplotác do -20°C. Aquarea All In One se výborně hodí pro instalaci do novostaveb, ale také do rekonstruovaných objektů. Snadno se instalují, šetří prostor a vypadají velmi stylově.

Číst dál: Tepelná čerpadla All In One 

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

NEDĚLENÝ SYSTÉM MONOBLOC jedna venkovní jednotka

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve provedení MONOBLOC pracují na neděleném systému venkovní jednotky a umístěné všechny součásti v jedné skříni. Tato je pak umístěná mimo dům a je k ní přivedeno přímo potrubí s topnou vodou. Ovladač může být umístěný kdekoli uvnitř domu. Výhodou tohoto řešení je rychlejší montáž bez nutnosti práce s chladivovým okruhem. Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty dosahující až -20 °C a v systému AQUAREA HT, u kterých je možné dosáhnout teploty topné vody až 65 °C a proto se jedná o ideální vysoce výkonnou náhradu plynových kotlů připojených k vysokoteplotním radiátorům.

Číst dál: Tepelná čerpadla MONOBLOC

NÁDRŽE PRO TEPLOU UŽITKOVOU VODU

OHŘÍVAČE PANASONIC AQUAREA DHW

Ohřívač Aquarea DHW s vestavěným malým tepelným čerpadlem je energeticky nejúčinnějším a nákladově efektivním způsobem ohřevu teplé užitkové vody. Šetří peníze a významným způsobem snižuje emise CO2. Při vhodné instalaci dokáže vyvětrat a odpadním vzduchem může vychladit spíž nebo sklep. Ohřívač teplé užitkové vody kombinuje v jednom kompaktním zařízení nádrž na teplou užitkovou vodu (TUV) s objemem až 285 litrů a malé tepelné čerpadlo. Toto čerpadlo je instalováno na nádrži a čerpá energii z okolního vzduchu, s jehož pomocí ohřívá vodu až na 55°C. Instalace je rychlá a snadná, bez nutnosti instalace chladivového potrubí. Modely přizpůsobené pro montáž na zeď jsou navrženy jako přímá náhrada za starší dosluhující bojlery s elektrickým ohřevem. Konstrukce tepelného čerpadla umožňuje vybrat sací a výfuková místa vzduchu, díky čemuž je možné jednotku umístit do různých částí domu (kuchaně, koupelna, zimní zahrada,...). Ohřívače Aquarea DHW pro ohřev teplé užitkové vody dodáváme v závěsném provedení na stěnu a v provedení volně stojícím.

 

Číst dál: Aquarea DHW - ohřívače teplé užitkové vody

 

NÁDRŽE PRO TEPLOU UŽITKOVOU VODU

NÁDRŽE TUV PANASONIC AQUAREA

Nádrže na TUV (teplou užitkovou vodu) s vyrovnávací nádrží a zásobníkem na teplou vodu jsou navrženy pro modernizace a jsou obzvláště vhodné pro rychlou integraci do stávajících instalací. Jejich výhodou je snadná instalace, pěkný vzhled, vysoká účinnost při ohřevu TUV a pro vytápění. Všechny nádrže jsou kompletně vybavené včetně třícestného ventilu, elektro-ohřevu a anodové tyče. V nabídce jsou nádrže doplněné vyrovnávací nádrží o objemu 200 litrů, dále smaltované nádrže ve velikosti 150 až 400 litrů a nejnověji vyvinuté nerezové nádrže s kapacitou 200 a 300 litrů, které nevyžadují žádnou údržbu.

Číst dál: TUV nádrže 

DOTACE NA TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea jsou zaregistrována v dotačních programech pro Českou republiku i Slovensko

Cílem dotačních programů je zlepšení kvality ovzduší v ČR. Program Ministerstva životního prostředí je administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR a je zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech. Jedná se o výměnu starého kotle na tuhá paliva za efektivní ekologicky způsob vytápění. Při výměně kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo můžete využít dotace 65 000 Kč při využití Nové zelené úsporám a až 127 500 Kč při využití Kotlíkové dotace.

 

   Více podrobností o dotačním programu najdete přímo na oficiálním webu:

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM >>>

 

KOTLÍKOVÁ DOTACE >>>

 

 Zde najdete SEZNAM VÝROBKŮ A TECHNOLOGIÍ >>>

...a když na dotace nedosáhnete, POPTEJTE NÁS na tepelné čerpadlo vzduch voda s výborným poměrem cena / výkon, které Vám vrátí Vaši investici v krátké době i bez dotací.

Dotace na Slovensku z programu Zelená domácnostiam

 

Slovenská inovačná a energetická agentúra / Operačný program Kvalita životného prostredia

Podpora využívania obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. Odkaz na ZOZNAM ZARIADENÍ   >>>>