Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vzduch-voda vytváří teplo a produkují teplou vodu jednoduchým, levným a ekologicky přívětivým způsobem fungujícím na principu přesunu tepla namísto jeho vytváření. Princip fungování spočívá ve využití vzduchu jakožto obnovitelného a bezplatného zdroje energie, k topení nebo chlazení domácností a k ohřevu užitkové vody. Modely značky Panasonic Aquarea jsou ideálním řešením pro nové i starší rodinné domy a v komerční objekty. Tato tepelná čerpadla dosahují výkonu 3 až 16 kW a jsou nákladově efektivní a ekologicky přívětivá. Velké energetické úspory je dosaženo díky jeho neuvěřitelné efektivitě i při - 20°C.  Díky novým regulacím AquareaManager je možné propojení více čerpadel do kaskády a dosažení větších výkonů pro potřeby vytápění komerčních objektů, hotelů, obytých domů apod. Pomocí regulace IntesisHome máte zajištěnou kompletní vzdálenou správu. Tepelná čerpadla jsou k dispozici v provedení MONOBLOC i v děleném provedení SPLIT a nově také s vnitřními jednotkami All in One  

 

        Tepelná čerpadla Panasonic                     Nádrže TUV Panasonic

 

Aktuálně probíhá program Ministersta životního prostředí DOTACE pro zdroje tepla, jejímž cílem je zlepšení kvality ovzduší v ČR. Jedná se o výměnu starého kotle na tuhá paliva za efektivní ekologicky šetrné zdroje vytápění v rodinných a bytových domech. Proč tedy nevyužít dotačního programu Kotlíkové dotace či Nové zelené úsporám a nepořídit si tepelné čerpodlo za ještě výhodnější cenu?

Jak tepelné čerpadlo funguje? >>>

PDF ceníkPřehled sortimentu tepelných čerpadel AQUAREA >>>

Aktuální katalogy a ceník tepelných čerpadel Panasonic ke stažení v PDF >>>

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vzduch-voda dodáváme v provedení pro chlazení i pro topení.

Tepelné čerpadlo Panasonic AQUAREA generace H  s novým hydroboxem a dotykovým ovladačem >>>>

 

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

DĚLENÝ SYSTÉM SPLIT s venkovní jednotkou a vnitřním HYDROBOXEM

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU). Tato čerpadla se dodávají v systému High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty a systém Aquarea HT je ideální pro modernizace domů se stávajícími radiátory.

Číst dál: Tepelná čerpadla Panasonic AQUAREA Split

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

DĚLENÝ SYSTÉM ALL IN ONE s venkovní jednotkou a vnitřním HYDROBOXEM s nádrží TUV

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení ALL IN ONE pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU), který je spojen s 185 litrovou nádrží na teplou užitkovou vodu. Celé řešení je prostorově velmi nenáročné. Tyto jednotky jsou ideální pro instalace s omezeným místem a hodí se tedy do rodinných domů nebo domácností, které nedisponují technickou místností.  Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP s nominálním vytápěcím výkonem i při extrémních teplotác do -20°C. Aquarea All In One se výborně hodí pro instalaci do novostaveb, ale také do rekonstruovaných objektů. Snadno se instalují, šetří prostor a vypadají velmi stylově.

Číst dál: Tepelná čerpadla All In One 

TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC AQUAREA

NEDĚLENÝ SYSTÉM MONOBLOC jedna venkovní jednotka

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve provedení MONOBLOC pracují na neděleném systému venkovní jednotky a umístěné všechny součásti v jedné skříni. Tato je pak umístěná mimo dům a je k ní přivedeno přímo potrubí s topnou vodou. Ovladač může být umístěný kdekoli uvnitř domu. Výhodou tohoto řešení je rychlejší montáž bez nutnosti práce s chladivovým okruhem. Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty dosahující až -20 °C a v systému AQUAREA HT, u kterých je možné dosáhnout teploty topné vody až 65 °C a proto se jedná o ideální vysoce výkonnou náhradu plynových kotlů připojených k vysokoteplotním radiátorům.

Číst dál: Tepelná čerpadla MONOBLOC

NÁDRŽE PRO TEPLOU UŽITKOVOU VODU

OHŘÍVAČE PANASONIC AQUAREA DHW

Ohřívač Aquarea DHW s vestavěným malým tepelným čerpadlem je energeticky nejúčinnějším a nákladově efektivním způsobem ohřevu teplé užitkové vody. Šetří peníze a významným způsobem snižuje emise CO2. Při vhodné instalaci dokáže vyvětrat a odpadním vzduchem může vychladit spíž nebo sklep. Ohřívač teplé užitkové vody kombinuje v jednom kompaktním zařízení nádrž na teplou užitkovou vodu (TUV) s objemem až 285 litrů a malé tepelné čerpadlo. Toto čerpadlo je instalováno na nádrži a čerpá energii z okolního vzduchu, s jehož pomocí ohřívá vodu až na 55°C. Instalace je rychlá a snadná, bez nutnosti instalace chladivového potrubí. Modely přizpůsobené pro montáž na zeď jsou navrženy jako přímá náhrada za starší dosluhující bojlery s elektrickým ohřevem. Konstrukce tepelného čerpadla umožňuje vybrat sací a výfuková místa vzduchu, díky čemuž je možné jednotku umístit do různých částí domu (kuchaně, koupelna, zimní zahrada,...). Ohřívače Aquarea DHW pro ohřev teplé užitkové vody dodáváme v závěsném provedení na stěnu a v provedení volně stojícím.

 

Číst dál: Aquarea DHW - ohřívače teplé užitkové vody

nádrž pro ohřev TUV

ohřívač TUV AQUAREA DHW

 

Ohřívače Aquarea DHW pro ohřev teplé užitkové vody dodáváme v provedení 80l, 100l a 120 litrů v závěsném provední na stěnu a od 200 do 285 litrů v provedení volně stojícím.

 

Ohřívač Aquarea DHW s vestavěným malým tepelným čerpadlem je energeticky nejúčinnějším a nákladově efektivním způsobem ohřevu teplé užitkové vody.
Šetří peníze a významným způsobem snižuje emise CO2. Ohřívač teplé užitkové vody kombinuje v jednom kompaktním zařízení nádrž na teplou užitkovou vodu (TUV) a malé tepelné čerpadlo. Při vhodné instalaci dokáže vyvětrat a odpadním vzduchem může vychladit spíž nebo sklep.
Instalace je rychlá a snadná, bez nutnosti instalace chladivového potrubí.
Modely přizpůsobené pro montáž na zeď jsou navrženy jako přímá náhrada za starší dosluhující bojlery s elektrickým ohřevem.
Možno instalovat v koupelně, v kuchyni nebo nebo kdekoli v domě.

 

Číst dál: Aquarea DHW - ohřívače teplé užitkové vody 2016 ARCHIV

 

NÁDRŽE PRO TEPLOU UŽITKOVOU VODU

NÁDRŽE TUV PANASONIC AQUAREA

Nádrže na TUV (teplou užitkovou vodu) s vyrovnávací nádrží a zásobníkem na teplou vodu jsou navrženy pro modernizace a jsou obzvláště vhodné pro rychlou integraci do stávajících instalací. Jejich výhodou je snadná instalace, pěkný vzhled, vysoká účinnost při ohřevu TUV a pro vytápění. Všechny nádrže jsou kompletně vybavené včetně třícestného ventilu, elektro-ohřevu a anodové tyče. V nabídce jsou nádrže doplněné vyrovnávací nádrží o objemu 200 litrů, dále smaltované nádrže ve velikosti 150 až 400 litrů a nejnověji vyvinuté nerezové nádrže s kapacitou 200 a 300 litrů, které nevyžadují žádnou údržbu.

Číst dál: TUV nádrže 

TEPELNÁ ČERPADLA vzduch-vzduch

PANASONIC HEATCHARGE

V současné době tato technologie nemá na trhu obdoby a u žádného jiného výrobce tepelných čerpadel ani klimatizací ji nenajdete.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace. Tento model ovšem vybočuje z řady, není to klimatizace. Je to opravdu tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch určené pro vytápění.

Číst dál: Tepelná čerpadla Panasonic vzduch vzduch