Tepelná čerpadla vzduch-voda Panasonic AQUAREA mají vysokou energetickou účinnost a jsou navržena pro vytápění moderních domácností, pro nové i starší rodinné domy, pro kanceláře a jiné komerční prostory, velké výrobní haly, menší haly i například autodílny.

Tepelná čerpadla vzduch-voda rostou na popularitě díky svojí příznivé ceně a poměru cena/výkon. Jsou rok od roku zdokonalovány tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků a to zejména při nízkých venkovních teplotách. Tepelná čerpadla vzduch-voda vytváří teplo a produkují teplou vodu jednoduchým, levným a ekologicky přívětivým způsobem fungujícím na principu přesunu tepla místo jeho vytváření. Princip fungování spočívá ve využití vzduchu jako obnovitelného a bezplatného zdroje tepla. Tento typ čerpadel zachytává teplo ze vzduchu a předává ho na výměník naplněný chladivem. Zachycené teplo je dále přeneseno do vody, která je po té připravena k použití v topném systému a pro zajištění veškerých domácích potřeb na teplou užitkovou vodu. Podrobnější popis, jak tepelné čerpadlo funguje, nalezneze ZDE.

 

            

Tepelné čerpadlo PANASONIC Aquarea nabízí až 80 % úspory výdajů za topení oproti elektrickým či plynovým kotlům.

Aby bylo tepelné čerpadlo opravdu úsporné, je potřeba ho správně navrhnout a sladit s Vaší topnou soustavou a zregulovat tak, aby úsporně topilo po celou topnou sezónu. Pokud chcete mít ve svém domě opravdu moderní, úsporné a ekologické vytápění s tepelným čerpadlem, ponechte vždy jeho výběr na zkušeném odborníkovi.

 

Rádi Vám s výběrem pomůžeme, stačí jen vyplnit poptávkový formulář >>>

Aktuální katalogy a ceník tepelných čerpadel Panasonic ke stažení v PDF >>>

 

 

   

      NOVINKA 2019! Tepelná čerpadla generace J. Dostupné v provedení All In One.

Nová generace tepelných čerpadel Panasonic Aquarea. Oproti předchozí generaci H má nová generace J potrubí v horní části jednotky a chladivo R32. Dále má lepší úroveň COP, snadnější ovládání, instalaci, údržbu a nové funkce dálkového ovládání.

 

   

    NOVINKA 2019! Komerční nádrže Panasonic PRO-HT pro připojení k PACi.

Panasonic uvedl na trh nový typ komerčních nádrží pro chlazení, topení a ohřev TUV. Vysokoteplotní nádrže jsou určeny pro komerční použití a kombinaci s kondenzačními jednotkami PACi.

 

 

NOVINKA 2019! Vodní systémy ECOi - W. Nový systém pro ohřev vody a chlazení

V roce 2019 společnost Panasonic ve spolupráci se Systemair uvádí na trh nový systém pro průmyslové chlazení / ohřev vody s velkým výkonem. Jená se o vysoce efektivní a ekologická průmyslová tepelná čerpadla/chillery s jednoduchým a uživatelsky přívětivým dálkovým ovládáním Smart Cloud.

 

 

Program Ministerstva životního prostředí s cílem zlepšení kvality ovzduší v ČR

Jedná se o dotace na výměnu starého kotle na tuhá paliva za efektivní ekologicky šetrné zdroje vytápění v rodinných a bytových domech. Proč tedy nevyužít dotačního programu Kotlíkové dotace či Nové zelené úsporám a nepořídit si tepelné čerpadlo za ještě výhodnější cenu?

 

Zvláštní kategorie tepelných čerpadel: Panasonic Heatcharge

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace, ale tento model vybočuje z řady: nejedná se o klimatizace, nýbrž opravdu o tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch, které je určené pro vytápění. Technologie Heatcharge nemá na českém trhu obdoby a nabízí ji v současnosti pouze Panasonic.

 

 

 

Vzdálené ovládání tepelných čerpadel: Aquarea Smart Cloud

Dálkové řízení tepelných čerpadel umožňuje provádět úplnou vzdálenou kontrolu a správu systému Aquarea. To vše jednoduše na dálku, bez nutnosti přítomnosti u zařízení!

 

 

 

Povinné kontroly těsnosti tepelných chladivových okruhů

Kdo a v jakém případě je povinen provádět kontrolu chladivových okruhů tepelných čerpadel? V tomto článku uvádíme základní informace a přehled, kterých klimatizací a tepelných čerpadel značky PANASONIC se kontrola týká.

 

Jak tepelné čerpadlo vzduch-vzduch funguje?

Obecně tvrdit, že tepelná čerpadla jsou úsporná zařízení sloužící k získávání tepla z okolních obnovitelných zdrojů (vzduchu, země nebo vody). V principu tepelná čerpadla pro svůj provoz potřebují přivést méně elektrické energie, než je kolik energie získají z venkovního z prostředí.

 

 

Každé tepelné čerpadlo má dva výměníky – studený (výparník) a teplý (kondenzátor). Studený výparník je ohříván okolním prostředím, například procházejícím venkovním vzduchem. Pokud je výparník dostatečně studený, může na sebe vázat teplo třeba i z venkovního vzduchu s teplotou pod bodem mrazu. Na teplém kondenzátoru se předává teplo topné vodě. Aby tepelné čerpadlo mohlo fungovat, musíme k oběma výměníkům přidat kompresor, expanzní ventil, vše propojit potrubím a naplnit chladivem. Kompresor pak v hermeticky uzavřeném chladivovém okruhu stlačuje chladivo na vysoký tlak a teplotu okolo 70 °C. Žene ho přes kondenzátor do expanzního ventilu odkud je nastřikováno do výparníku. Zde ztrácí tlak a teplotu a výparník je tak ochlazován.

Venkovní vzduch sám o sobě má nízkou teplotu. Jeho teplota je ale dostatečná na to, aby ohřála velmi studený výparník. Pomocí chladivového okruhu je takto získané teplo přečerpáno na vyšší teplotu dostatečnou k tomu, aby skrze stěny kondenzátoru mohlo být získané teplo předáno topné vodě. Získané teplo je tedy zdarma. Je ale potřeba dodat energii, obvykle elektrickou, na pohon kompresoru.

Běžné tepelné čerpadlo dokáže vodu ohřát až na 55 °C. Je ale jasné, že s tepelným čerpadlem je potřeba topit na nízkou teplotu topné vody, aby bylo dosaženo nejlepšího topného faktoru. Ideální je spojení s nízkoteplotní topnou soustavou, jako je podlahové vytápění, stěnové topení, nebo alespoň dostatečně velké radiátory. Dobrou zprávou je, že topné soustavy ve starších domech po zateplení většinou vyhoví pro topení s tepelným čerpadlem.

 

Jak se určuje účinnost a míra úspory u tepelného čerpadla?

V případě tepelného čerpadla nemluvíme o účinnosti, ale o topném faktoru, který se označuje zkratkou COP. Jedná se o údaj, který přímo souvisí s úsporou. COP znamená poměr energie získané na výstupu tepelného čerpadlaenergie přivedené do kompresoru. Čím je toto číslo vyšší, tím je tepelné čerpadlo kvalitnější a tím bude i vyšší úspora na energiích.

 

 

Je ale třeba ještě vědět, za jakých podmínek se COP tepelného čerpadla uvádí. COP se zhoršuje s klesající teplotou venkovního vzduchu a se stoupající teplotou topné vody. To stejné platí i o výkonu tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo s výkonem 9kW a COP 4,75 při podmínkách A7/W35 (teplota venkovního vzduch +7 °C a teplota topné vody 35 °C) bude mít při A-15/W45 Výkon cca 6kW a COP 2.

 

 

Tepelná čerpadla od A do Z: slovník pojmů týkajících se tepelných čerpadel Panasonic Aquarea

Zde najdete objasnění pojmů, jako jsou například kondenzát, teplotní čidlo, SCOP, expanzní ventil, výparník,…

 

Tepelná čerpadla vzduch-voda Panasonic Aquarea

DĚLENÝ SYSTÉM SPLIT s venkovní jednotkou a vnitřním hydroboxem

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU). Tato čerpadla se dodávají v systému High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty a systém Aquarea HT je ideální pro modernizace domů se stávajícími radiátory.

Číst dál: Tepelná čerpadla SPLIT

Tepelná čerpadla vzduch-voda Panasonic Aquarea

SYSTÉM ALL IN ONE s venkovní jednotkou a vnitřním hydroboxem s nádrží TUV

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve SPLITOVÉM provedení ALL IN ONE pracují na děleném systému venkovní a vnitřní jednotky (HYDROBOXU), který je spojen s 185 litrovou nádrží na teplou užitkovou vodu. Celé řešení je prostorově velmi nenáročné. Tyto jednotky jsou ideální pro instalace s omezeným místem a hodí se tedy do rodinných domů nebo domácností, které nedisponují technickou místností.  Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), který je vhodný pro nové instalace a nízkoenergetické domy, dále v systému T-CAP s nominálním vytápěcím výkonem i při extrémních teplotách do -20°C. Aquarea All In One se výborně hodí pro instalaci do novostaveb, ale také do rekonstruovaných objektů. Snadno se instalují, šetří prostor a vypadají velmi stylově.

Číst dál: Tepelná čerpadla ALL IN ONE

Tepelná čerpadla vzduch-voda Panasonic Aquarea

NEDĚLENÝ SYSTÉM MONOBLOC jedna venkovní jednotka

Tepelná čerpadla PANASONIC AQUAREA ve provedení MONOBLOC pracují na neděleném systému venkovní jednotky a umístěné všechny součásti v jedné skříni. Tato je pak umístěná mimo dům a je k ní přivedeno přímo potrubí s topnou vodou. Ovladač může být umístěný kdekoli uvnitř domu. Výhodou tohoto řešení je rychlejší montáž bez nutnosti práce s chladivovým okruhem. Tato čerpadla se dodávají v základním provedení High Performance (HP), v systému T-CAP pro extrémně nízké teploty dosahující až -20 °C a v systému AQUAREA HT, u kterých je možné dosáhnout teploty topné vody až 65 °C a proto se jedná o ideální vysoce výkonnou náhradu plynových kotlů připojených k vysokoteplotním radiátorům.

Číst dál: Tepelná čerpadla MONOBLOC

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch Panasonic HEATCHARGE

V současné době tato technologie nemá na trhu obdoby a u žádného jiného výrobce tepelných čerpadel ani klimatizací ji nenajdete.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace. Tento model ovšem vybočuje z řady, není to klimatizace. Je to opravdu tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch určené pro vytápění.

Číst dál: Tepelná čerpadla Panasonic vzduch vzduch

NÁDRŽE Panasonic Aquarea na teplou užitkovou vodu TUV

Nádrže na teplou vodu TUV jsou určeny pro ohřev užitkové vody nejefektivnějším a nákladově nejvýhodnějším způsobem jak v domácnosti, tak  i v komerčních budovách. Jedná se o dokonalolu náhradu za elektrický ohřívač vody a nádrže jsou dodávány ve dvou variantách. Jednou variantou je ergeticky velmi účinný ohřívač s vestavěným tepelným čerpadlem Aquarea DHW, který ohřívá vodu až na 55 °C. Další možností je velmi výkonná nádrž o objemu 200 - 300 litrů pro ohřev užitkové vody TUV, které se připojí k tepelnému čerpadlu.

Číst dál: Nádrže teplé užitkové vody

FANCOILY - ventilátorové konvektory Panasonic

K tepelnému čerpadlu vzduch-voda se pro vytápění a chlazení běžně připojuje podlahové a stěnové vytápění, nízkoteplotní litinové radiátory či Fancoily, přičemž Fancoily se hodí všude tam, kde není možné naistalovat podlahové/stěnové vytápění a kde není možné ani umístění dostatečně velkých radiátorů. V současné době PANASONIC dodává podparapetní a kanálové fancoily pro skrytou instalaci.

Číst dál: Fancoily