Tepelná čerpadla vzduch-vzduch Panasonic HEATCHARGE

V současné době tato technologie nemá na trhu obdoby a u žádného jiného výrobce tepelných čerpadel ani klimatizací ji nenajdete.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimatizace. Tento model ovšem vybočuje z řady, není to klimatizace. Je to opravdu tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch určené pro vytápění.

Obecně a jednoduše se dá říct, že jedno i druhé přečerpává teplo nebo chlad z jednoho prostoru do druhého a je úplně jedno kterým směrem to je. Většinou je to vnímáno tak, že pokud se v místnosti chladí, pak se mluví o klimatizaci a pokud se v místnosti topí, mluví se o tepelném čerpadle vzduch-vzduch. Nicméně drtivá většina klimatizací je dnes vybavena možností topení a tak se výrobci chlubí tím, že klimatizace mají funkci tepelného čerpadla a předhánějí se v parametru COP, který je někdy vysvětlován jako účinnost. Některé "běžné klimatizace" dosahují velmi dobrých parametrů COP, mluvíme tedy o velmi "slušných" tepelných čerpadlech zařazených do třídy A+++ se kterými lze vytápět.

Panasonic šel ještě dále. Postavil opravdu tepelné čerpadlo vzduch-vzduch které oproti běžné klimatizaci má lépe nadimenzovaný celý tepelné čerpadlo vzduch vzduch, venkovní jednotka HEATCHARGEchladivový okruh pro topení v extrémně nízkých teplotách a navíc dokáže za pomoci technologie Heatcharge akumulovat odpadní teplo z kompresoru, které pak využije k efektivnějšímu odmrazování. Tato technologie nemá zatím na trhu (r. 2017) žádného konkurenta.

Jedná se o špičková dělená tepelná čerpadla v provedení nástěnný split, která byla primárně vyvinuta pro vytápění. Provoz topení je garantovaný až do teploty -35 °C. Je zde použitá technologie akumulace odpadního tepla z kompresoru HEATCHARGE, které se využívá při reverzním odtávání venkovní jednotky pro zlepšení komfortu a účinnosti. Jednotka při odmrazování nevychlazuje vnitřní výměník, ale naopak za určitých okolností je schopná při odmrazování současně i topit. Výbava vnitřní jednotky je na nejvyšší možné úrovni, obsahuje prakticky vše co nástěnná klimatizace ETHEREA plus možnost temperace objektu v případě dlouhodobé nepřítomnosti na 8°C
Jako jedny z mála ve své třídě na trhu dosahují velmi vysoké hodnoty COP a SCOP,  energetická třída A+++.
Hodí se pro vytápění jednoho prostoru teplým vzduchem, typicky např. malé rekreační objekty, chatky na horách, samostatná místnost ve větším objektu, tam kde se pro topení nehodí běžná splitová klimatizace, nebo tam kde potřebujete opravdu nekompromisní řešení.

Systém umí samozřejmě i chladit v letním období a i zde dosahuje velmi nadstandardní účinnosti EER a SEER. Ale jen kvůli chlazení by si ho nikdo asi nepořizoval.

Výborné výsledky účinnosti dosahuje zařízení hlavně díky svým úctyhodným rozměrům a použitým technologiím. Tomu odpovídá samozřejmě i cena.

 

Venkovní jednotka s technologií akumulace tepla HEATCHARGE

PDF ceníkKatalogový list čerpadla vzduch-vzduch Panasonic VZ >>>

 

NÁZEV SADY CHLADÍCI VÝKON [kW] TOPNÝ VÝKON [kW]
KIT-VZ9-SKE 2,5  3,2
KIT-VZ12-SKE  3,5  4,2

 


ARCHIV

HEATCHARGE Panasonic 2018 >>>